Kolejny dzień – kolejna nowa technologia. Okazuje się, że używając wewnętrznych API mysql oraz możliwości wtyczek tego serwera można utworzyć wtyczkę która uruchomi demona który będzie, używając tego wewnętrznego api, zwracał odpowiedzi na pytania zadane w formie select * from <tabela> where PrimaryKey = :wartość. Więcej poniżej.

Jeżeli dodam do tego, że świeżo uruchomiony demon komunikuje się protokołem memcache oraz jest siedmiokrotnie szybszy od zapytania które pokazałem wyżej wysłanego do serwera tradycyjną drogą wychodzi idealne połączenie dwóch światów: relacyjnej bazy danych oraz przechowywania danych w postaci klucz=>wartość. No i jeszcze działa na zapytania PrimaryKey in (1,2,3,4) 🙂 Teoretycznie można użyć sprawdzonego duetu mysql + memcache ale oznacza to dodatkową warstwę, problemy z przedawnianiem danych itp. Bardzo ciekawe rozwiązanie i następnym razem jak będę zmuszony używać mysql na pewno się temu przyjrzę.

Więcej pod adresem: http://yoshinorimatsunobu.blogspot.com/search/label/handlersocket

Ciekawe czy podobne rozwiązanie jest możliwe w przypadku postgresql’a . W wersji 9.3 dodana zostanie możliwość tworzenia demonów kontrolowanych przez postmastera z dostępem do api serwerowych więc powinno się udać.

8 marca 2013 00:08 Grzegorz Drozd Brak komentarzy Komentuj Kategorie: Bez kategorii

Bądź uprzejma(y).

Możesz używać następujących tagów HTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie będzie wyświetlony.

Twój adres e-mail nie będzie przekazany nikomu.

Wszystkie komentarze są moderowane.