Ukazała się ostateczna wersja 7.0 środowiska integracyjnego TeamCity. Poniżej krótki opis najważniejszych zmian.

Pełna lista zmian znajduje się w dokumencie udostępnionym przez JetBrains: http://confluence.jetbrains.com/display/TCD7/What’s+New+in+TeamCity+7.0

Build failure conditions

Można określać ręcznie co powoduje nie udaną integrację – przekroczenie liczby testów, zbyt długi czas, zbyt wiele naruszeń code style itp itd. Bardzo przydatna opcja.

Subversion 1.7 support

Nic dodać nic ująć, mój ulubiony SCM doczekał się sporych zmian i są one teraz wspierane przez serwer.

Agent Pools

Pule agentów – to trochę funkcja tylko dla „bogatych” 😉 których stać na dokupienie kolejnych agentów ale może się przydać. Grupowanie agentów w pule i zarządzanie pulami.

Build Chains

Czyli budowanie łańcuszka projektów, wspólne odpalenie testów i zatwierdzanie integracji jako gotowej tylko wtedy gdy wszystko jest na zielono. Przydatne przy projektach używających wielu niezależnych modułów – można sprawdzić czy wszystko ze sobą nadal gra.

Performance monitor

Dodano możliwość monitorowania zużycia zasobów oraz zbierania tych informacji w postaci graficznej.

Incremental builds

Ta funkcjonalność jest dostępna tylko wtedy gdy projekt używa zarządzania zadaniami integracji „IntelliJ IDEA Project Runner” (o którym muszę koniecznie napisać bo zawiera on kilka ciekawych mechanizmów) i polega on na selektywnym przeprowadzaniu integracji pomiędzy projektami współzależnymi. Co to oznacza? Zgodnie z przykładem na podanej wyżej stronie: załóżmy że mamy 2 projekty z 2 konfiguracjami każdy: A-test, A-prod, B-test oraz B-prod. Sufiks prod oznacza kod produkcyjn a sufiks test oznacza TESTY (a nie jak by się mogło wydawać wersję testową). Jeżeli A-test zależy od A-prod a B-test zależy jednocześnie od A-prod oraz B-prod oraz B-prod zależy od A-prod to zmiana w A-prod spowoduje uruchomienie testów i integracji w A-prod oraz B-prod. Natomiast zmiana w B-prod spowoduje tylko uruchomienie testów B-test. Przy dobrze skonfigurowanych modułach w projektach które są podzielone na dziesiątki modułów jest to bardzo przydatna funkcjonalność która pozwala na automatyczne i bardzo szybkie wykrywanie czy zmiana w jakimś module nie psuje innego modułu.

Poprawki w interfejsie

Dodano kilka poprawek w interfejsie, między innymi:

  • Drzewko w widoku zmian dla rozproszonych SCM (jak git)
  • Zmiany w sekcji administracyjnej – odświeżenie oraz ujednolicenie wyglądu
  • Filtry w logu integracji
  • Przeglądanie archiwów (w artefaktach)

1 października 2012 17:09 Grzegorz Drozd Brak komentarzy Komentuj Kategorie: Narz?dzia, PHP, TeamCity

Bądź uprzejma(y).

Możesz używać następujących tagów HTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie będzie wyświetlony.

Twój adres e-mail nie będzie przekazany nikomu.

Wszystkie komentarze są moderowane.